Nagłośnienia organowe


Organy piszczałkowe to potężny i bogaty brzmieniowo instrument. Współczesne organy cyfrowe znakomicie odtwarzają brzmienie piszczałek klasycznych organów, lecz aby ten dźwięk mógł dotrzeć do słuchacza niezbędne jest wyposażenie instrumentu w odpowiedni system nagłośnieniowy, który będzie w stanie sprostać trudnemu zadaniu.

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w doborze profesjonalnych systemów nagłośnieniowych do cyfrowych organów klasycznych. Lata pracy i setki instrumentów zainstalowanych w kościołach i kaplicach różnej wielkości zaowocowały bogatym doświadczeniem, które pozwala nam doskonale nagłośnić każde organy w dowolnej wielkości kościele.

Obecnie stosowane zestawy nagłośnieniowe to produkt nowoczesnej techniki cyfrowej, impulsowych wzmacniaczy o wysokiej liniowości pasma przenoszenia, połączonych z solidnymi kolumnami głośnikowymi o estetycznym wyglądzie, odpornych na temperaturę i wilgoć, wiernie oddających szeroki zakres częstotliwości generowanych przez organy piszczałkowe.

Dzięki zastosowaniu końcówek mocy o wysokiej (ponad 90%) sprawności cały system nie wymaga aktywnego chłodzenia hałaśliwymi wentylatorami i jest montowany w całości do wewnątrz kontuaru organów. W ten sposób unikamy ustawiania wokół instrumentu dodatkowych wzmacniaczy, plątaniny kabli, oraz zmniejszamy ryzyko zepsucia czegoś przez przypadkowe osoby na chórze.

Każde organy mają swoją specyfikę, dlatego zestawy nagłośnienia wyglądają różnie dla rożnych instrumentów. Również wielkość i akustyka kościoła ma tutaj duże znaczenie, dlatego nagłośnienie zawsze jest dobierane indywidualnie.

Zestaw kolumn głośnikowych może również być zamaskowany indywidualnie zaprojektowanym prospektem piszczałkowym

Kategorie: Nagłośnienia